Posted on

Wiele ludzi chce robić coś w życiu, coś, co pokochają. Kiedy szuka się i szuka, wśród najciekawszych rzeczy i nic nie można znaleźć, co wygląda urzekająco lub wprost przeciwnie, jeśli szuka się i próbuje większość rzeczy i nic z tego nie wychodzi. Zawsze trzeba szukać czegoś dla siebie, dzień nie może wyglądać nudno. Jeżeli każdy dzień, będzie polegał na tym prostym, a może nawet za prostym schemacie, jakim jest wstanie rano, poranna toaleta, śniadanie, wyruszenie do pracy, siedzenie w niej do określonej godziny, powrót do domu, obiad, zajęcia domowe, kolacja, spanie. Nie może to tak wyglądać, bo przecież z czegoś trzeba czerpać przyjemność! Gdy z niczego nie można zaczerpnąć odrobiny przyjemności, to łatwo będzie się męczyć.

Nawet nie chodzi o zmęczenie w pracy, zmęczyć się można monotonnością, w kółko to samo każdego dnia. Tak ludzie chodzą przygnębieni, ponieważ czują, jak marnują tyle czasu swojego życia. Po co żyć z dnia na dzień tym schematem, skoro nic się z tego nie ma? Trzeba korzystać z życia. A jak nie chce się go zmieniać o sto osiemdziesiąt stopni, można zacząć od małych kroczków, czyli czerpać radość z tego, co się robi codziennie. Ale nie tylko ze spania! Przyjemne może być gotowanie. Nie musi być to nudny proces tworzenia obiadu, który codziennie zabiera kilka godzin. Może być to przyjemne doszkalanie swoich umiejętności. Można tak poznać nowe smaki, oraz zobaczyć, czy woli się ostre, słodkie, czy łagodne, tak można to polubić. I z czasem stać się najlepszym w tym, co się robi.

Gotowanie to tylko smażenie?

Gotowanie ma różne dziedziny. Nie trzeba tylko smażyć, skrobać i inne nieprzyjemne czynności, można też zacząć od robienia deserów. Można pokochać ciasta, ciastka, desery, samemu robić lody, dosłownie wszystko, co ciekawe można zrobić samemu! Jeśli się już chce, to co będzie tu potrzebne- to części do miksera. Kilka urządzeń wspomagających, między innymi mikser. Jest to proste urządzenie, które nawet przy zepsuciu, nie będzie wymagało wydawania milionów. Części do miksera potrafią być tanie, nie to, co dokupywanie patelni, czy innych takich urządzeń.