Posted on

Każdy człowiek od dziecka o czymś marzył. Jeden, może marzył o byciu astronautą i wyruszeniu w kosmos, drugi zaś, może marzył o dorosłym, szczęśliwym życiu. Każdy ma inny charakter, jak i inne wymagania, a w tym idą inne pragnienia. Niektóre marzenia mogą być stabilne, realne i szczęśliwe, lecz mogą być też marzenia, typowe u małych dzieci, dość nierealne, trochę odrywające się od rzeczywistości, na przykład zobaczenie jednorożca, czy poznanie jakiejś wróżki, a z tym może być trochę problem. To zmienia się w człowieku jak wygląd, najpierw jest słodki i niepozorny, potem zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Więc, gdy dziecko marzy o byciu księżniczką, jednorożcu, postaci z bajki lub czymś podobnym, to z czasem mu się to zmieni.

Dorośli ludzie o wiele rzadziej dzielą się swoimi marzeniami, wolą zachować je dla siebie, a czasem mogą się ich nawet wstydzić. Dalej może mieć to w sobie ziarnko dziecięcych marzeń i ludzie uważają, że dzieląc się tym, stracą powagę u innych ludzi. Niektórzy ludzie od małego dziecka mieli zrujnowane dzieciństwo, często może odnaleźć się ktoś, kto bezczelnie podważy wszystkie marzenia i pragnienia, oraz powie, że są nierealne. Wtedy już, jako osoba dorosła, nie realizuje się swoich planów, ponieważ uważa się wciąż, że są niemożliwe. A o to chodzi w dorosłym i szczęśliwym życiu, aby robić to, co się kocha. Czyli podążać za swoim marzeniem i iść w tą stronę, aby później czerpać z niej korzyści. Nie wolno zważać na słowa innych i nimi żyć, trzeba czuć się wolnym i jeżeli się to kocha, to robić co się kocha, pomimo przeciwieństw, ponieważ takie też mogą wystąpić. Nawet, jeżeli się czegoś nie umie, to czas, aby się tego wyuczyć, być w tym najlepszym i rozwinąć skrzydła.

Marzenia o własnej knajpce?

Jeżeli marzy się o czymś gastronomicznym, to może zacząć od części do gastronomi. Już wtedy można poczuć coś, na co się tak czekało. Można zacząć na jakiejś plaży, może blisko morza, będzie tam dużo klientów. I coś, co będzie dobre i popularne do jedzenia. Może frytki, zaczynając od tego, można dobrze wypromować się do przodu. Aby się tym zająć, trzeba zainwestować w części do frytkownicy. Ta inwestycja oczywiście się zwróci. I w ten sposób rozwijać swoje marzenie, pomimo wszystkich innych ludzi dookoła.