Posted on

Wychodzić dziś z domu? Zdejmować z siebie mięciutki kocyk, otrzepać się z pozostałości ciastek, wyłączyć telewizor, zejść z kanapy i wyjść gdzieś? W umysłach wielu ludzi, często zachodzi dylemat- zostać w domu, tu gdzie jest wygodnie, czy wyjść do tej ulubionej knajpki po swój ulubiony zestaw? Często możemy mieć problem z wyborem, wtedy podając sobie stosy plusów i minusów, kończy się tak, że z czegoś rezygnujemy. Jest to smutne, że i tak trzeba z czegoś zrezygnować. Jak osiągnąć pełnię szczęścia? Jak można być szczęśliwym? Odpowiedź jest prosta- nie rezygnować, tylko mieć półśrodek. Coś, co spełni wymagania. Można zostać w domu i mieć coś, co spełni rolę tego półśrodka.

Wyjście ma jeden znaczący plus- jedzenie, a i często picie, ale ma również wiele minusów, czyli może być zimno na zewnątrz, może padać, trzeba się ubrać, ładnie ubrać, trzeba rozmawiać z obcymi ludźmi, czekać w kolejce, po prostu zajmie to dużo czasu. W tej sytuacji, trzeba się zmusić do czegoś, a i za to wszystko zapłacić. Można się zmęczyć samym myśleniem o tym. A czasami dochodzi do takich rzeczy, że chęć jedzenia tego przysmaku jest tak duża, że i tak się wstaje, porzuca wszystko i idzie przez deszcz po to dane jedzenie lub picie. Jak można to zmienić, aby czuć się po prostu dobrze w swoim domu i tam zdobyć to pożywienie? Często bierze się to jedzenie, kiedy jest się smutnym lub coś boli, typu bóle miesiączkowe, wtedy jest to lepsze niż tabletki. Kiedy jest się takim obolałym, smutnym i złym, jak ma się tam iść przez kilka ulic, wokół ludzi i udawać, że wszystko jest dobrze, to można zwariować.

Jak zrobić to w domu?

Można najpierw zrobić coś do picia. Wtedy się zobaczy, że jest to wygodniejsze, niż pójście do tamtej knajpy. A więc zacząć od wyciskarki, a w tym części do wyciskarki. Pomoże Ci to pozyskać soki, takie o jakie Ci chodziło. A jeśli zainwestuje się w wyciskarkę, to części do wyciskarki kupione raz, mogą okazać się o wiele większą oszczędnością, niż notoryczne chodzenie i kupowanie sobie tego samego w sklepie lub w knajpce.